Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Úvod  » blog  » první kroky výběru prémiové kuchyně

První kroky výběru prémiové kuchyně

Chystáte se na rekonstrukci, nebo vybíráte kuchyň pro své nové bydlení? Připravili jsme pro vás několik klíčových bodů, na které je potřeba myslet na samém začátku výběru kuchyně vašich snů. Kuchyně je středobodem každé domácnosti. Proto výběr kuchyně patří mezi rozhodnutí, která zásadním způsobem ovlivňují kvalitu našeho domova na dlouhé roky dopředu. Tento krok není radno podceňovat.

04-01.jpg (164 KB)

Inspirujte se

Prvním krokem, který doporučujeme učinit, je pečlivě se zamyslet nad tím, co vlastně potřebujete? Jste vášnivý kuchař, nebo jen milovník dobrého jídla? Nebo se jen těšíte na svůj pravidelný ranní šálek kávy v příjemném prostředí? Jste příznivec tradičního rustikálního stylu, industriálního, nebo se naopak vyžíváte v minimalismu a čistých liniích? Milujete moderní technologie a chytrou domácnost, nebo naopak dáváte přednost klasice? Zamyslete se nad představou své vysněné kuchyně. Jde o výjimečné místo, kde trávíme velkou část svých životů a kde se musíme cítit maximálně komfortně.

 

TIP: pokud hledáte inspiraci, podívejte se na kolekci kuchyní značky Noblessa. U nás si vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Umístění kuchyně

Často se setkáváme s tím, že někteří zákazníci zcela vynechávají naprosto zásadní bod – dispoziční možnosti plánované kuchyně. Pokud rekonstruujte dům či byt, zamyslete se nejprve nad tím, jestli nová kuchyně musí mít stejné rozmístění jako měla ta původní.

 

Pokud dochází k větším stavebním úpravám, nebude lepší umístit novou kuchyni na vhodnější místo? V případě nového bydlení je situace ještě obtížnější, protože na výběr máte z obrovského množství možností. V tomto kroku je důležité poctivě změřit prostor, který jste pro novou kuchyň vyhradili. Pečlivě promyslete rozmístění kuchyňské desky, jednotlivých spotřebičů, digestoře, dřezu nebo úložných prostorů. Výsledkem by měla být dokonalá souhra praktičnosti, komfortu a estetiky.

Tvar kuchyně

Další aspekt ovlivňující pohodlí i funkčnost každé kuchyně. Klíčová je zde ergonomie. Tvar kuchyně by měl být navržen tak, aby usnadňoval pohyb i práci při přípravě pokrmů. Skříňky, spotřebiče i další náčiní by mělo být vždy na snadno dosažitelných místech, abychom minimalizovali zbytečné kroky.

 

Tvar „I“ – nejjednodušší typ kuchyňské sestavy. Jde o jednoduchý a přímý tvar, který je vhodný pro menší prostory. Cenově bývá dostupnější, protože zde není nutné řešit rohové spoje pracovní desky nebo skříněk.

 

Tvar „L“ – o něco náročnější na realizaci a rovněž velmi oblíbený typ rohových kuchyní. Jde o velmi praktické řešení, které je vhodné i do dispozičně menších prostorů.  Oba tyto typy kuchyní nabízejí optimální rozložení pracovního prostoru, dřezu, spotřebičů a skříněk a lze je navrhnout do většiny standardních domů či bytů.

 

Tvar „U“ – toto řešení vyžaduje mnohem větší prostor, ale zároveň umožňuje realizaci nejrůznějších požadavků i těch nejnáročnějších zákazníků. Nabízí totiž nepřeberné množství variant rozložení a uspořádání jednotlivých segmentů. Tento typ kuchyně ocení zejména zapálení kuchaři, kteří chtějí skloubit hned několik často i protichůdných přání. 

 

Tvar „G“ – využívá se často pro napojení samostatného barového pultu na hlavní část kuchyně, případně kuchyň rozdělit na několik praktických segmentů.

tempo-1.jpg (188 KB)

Ať už si zákazník vybere jakýkoliv typ kuchyně, jeho velmi žádanou součástí bývá samostatný kuchyňský ostrůvek, jídelní koutek nebo barový stůl.

Výběr materiálu

Moderní kuchyně se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. V praxi se často setkáváme s kombinací několika materiálů současně.

 

Dlouhodobě mezi nejžádanější patří nejrůznější druhy laminátových desek s vysokou odolností. Jde o velmi žádaný materiál, který nabízí desítky druhů dekorů, barevných odstínů a kreseb. Laminát může imitovat dřevo, sklo, beton a další materiály. Svou praktičností, elegancí a poměrem cena/kvalita je přitom bezkonkurenční.

 

Oblíbené je také masivní dřevo, jako je např. dub, mahagon nebo javor. Tento přírodní materiál dodává kuchyni příjemný a teplý vzhled a při správné povrchové úpravě bez problémů odolává vlhkosti i poškrábání. Ocení jej zejména milovníci přirozené elegance a tradičních rustikálních stylů.  

 

kuchyních prémiové kvality je v posledních letech v módě nerezová ocel, která má moderní design a mimořádnou odolnost a lze ji výborně kombinovat i s dalšími materiály. Obecně kvalitní kov, často v exkluzivní kombinaci s dřevem, je velmi oblíbeným materiálem, zejména pak u milovníků industriálního designu.

 

Podobně trendy materiálem je sklo. To přidává každé kuchyni eleganci, lehkost a nadčasový vzhled. Správně zvolená skleněná dvířka, poličky a další skleněné prvky navíc vizuálně otevírají prostor. Mimochodem, speciální odolné druhy skla lze použít i na pracovní desky.

 

Na povrchy pracovních desek, pro obklady a další prvky si často zákazníci vybírají přírodní kámen. Ten může podtrhnou výjimečný vkus majitelé a krásně doplnit celkový design kuchyně. Mezi nejpoužívanější kameny pro výrobu kuchyně patří nejrůznější typy elegantních žul, kvarcit a různorodé druhy luxusního mramoru. Kuchyně se vyrábějí i z dalších materiálů, jako jsou vláknité MDF desky, kompozitní materiály, umělý kámen atd.

 

Výběr materiálů pro výrobu kuchyně by měl být do detailu promyšlený. Vybrané materiály musí nejen splňovat estetické nároky, ale také být maximálně odolné a snadno udržovatelné. Investice do kvalitních materiálů přináší dlouhodobou hodnotu a zajišťuje, že vaše kuchyně bude nejen vizuálně působivá, ale i funkční a odolná. U kuchyní prémiové kvality vždy platí, že jsou vyrobeny z těch nejlepších materiálů, s maximálním důrazem na kvalitu zpracování a jedinečným designem.

011.jpg (177 KB)

Příště se podíváme na další důležité aspekty výběru ideální kuchyně, aby byla estetická, funkční a kvalitní. 

 

TIP: tápete s výběrem své vysněné kuchyně? Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme se všemi detaily, připravíme vám vizuální návrh nové kuchyně a následně kuchyň i namontujeme.


logo-zapati.png (2 KB)

 

 

Best German Kitchens s.r.o.

 

Rohanské nábřeží 693/10

 

186 00 Praha 8 - Karlín

 

IČ: 02028620, DIČ: CZ02028620

 

 

 

Kontakt:

 

Tel: +420 601 164 556

 

E-mail: praha@noblessa.com

 

Otevírací doba:

 

PO - PÁ: 9:00-18:00 hod

 

SO, NE: ZAVŘENO

 

Sociální sítě:

 

facebook.png (979 b)    instagram.png (1 KB)

 

 

Sjednat schůzku